Pozycjonowanie lokalne stron

Local SEO

Każdy z nas był kiedyś świadkiem lub bohaterem sytuacji, w której on sam lub ktoś z jego znajomych szukał lokalizacji sklepu, firmy usługowej lub innej instytucji za pośrednictwem Internetu. Obecnie wyszukiwanie lokalne stało się trendem, z którego korzystają nawet dzieci, które wydają Google przeróżne komendy głosowe… bo nie potrafią ich jeszcze napisać! ,,Plac zabaw Kielce”, ,,atrakcje Kielce”, a może ,,Basen Kielce”?

Jakąkolwiek frazę lokalną wpiszemy Google — w odpowiedzi otrzymamy precyzyjne informacje, dane teleadresowe, a niekiedy nawet zdjęcia, spacer wirtualny oraz opinie konsumentów, którzy skorzystali z usług danej firmy. Google to niezastąpiony nawigator, który potrafi rozwiać wszelkie wątpliwości. Nie bez powodu zanotował już około 63% wyszukiwań z urządzeń mobilnych, które przełożyły się na konwersje. 

Pozycjonowanie w mapach Google

Aby Twoja firma stała się jednym z wyników, które wyświetlają się w mapach Google — powinieneś zadbać o uzupełnienie wizytówki na profilu firmowym Google.

Założenie profilu firmowego w Google pozwala dotrzeć do większego grona klientów w Twoim najbliższym otoczeniu i osiągnąć lepsze wyniki sprzedażowe w krótszym czasie.

 

mapy google pozycjonowanie kielce
pozycjonowanie lokalne

Jak pozycjonować w mapach Google?

Pozycjonowanie w mapach jest zdecydowanie prostsze niż pozycjonowanie sklepów internetowych. Wprawdzie, niektóre działania pozycjonerskie o zasięgu lokalnym można bez większego problemu przeprowadzić samodzielnie.

  • Wystarczy bowiem, wpisać w odpowiednie pola wizytówki wszelkie dane teleadresowe firmy oraz dodać godziny jej otwarcia, a także logo i zdjęcia, które w pozytywny sposób obrazują zakres działalności Twojej firmy, pokazują biuro lub personel.
  • Równie istotną kwestią, która wpływa na pozycje w Google Maps, są opinie. Praktyka mówi, że im więcej dobrych recenzji pojawi się pod Twoim adresem, tym wyżej oceni Cię Google. Starannie wypełniona wizytówka nie gwarantuje jednak sukcesu w SEO.
  • Na ogólną klasyfikację i wynik w mapach wpływają również inne aspekty, takie jak, chociażby pozycja witryny firmy w SERP.
  • Warto jednak zadbać o swoją wizytówkę, a po jej wypełnieniu — należy pamiętać, aby udostępnić mapkę z pinezką na swojej stronie internetowej (najlepiej w zakładce kontaktowej). 

Czy wiesz, że aż 59% ruchu w wyszukiwarce Google pochodzi z urządzeń mobilnych?

Wykorzystaj to, pozycjonując się lokalnie!

Pozycjonowanie lokalne stron

Pozycjonowanie lokalne, podobnie jak pozycjonowanie w mapach opiera się na spersonalizowanych wynikach wyszukiwania na podstawie geolokalizacji. Oznacza to, że po wpisaniu w przeglądarkę słowa ,,fryzjer” Google rozpozna intencje użytkownika i znajdzie dla niego zakład fryzjerski, które znajduje się najbliższej położenia urządzenia, z którego korzysta. 

Podobnie stanie się również w przypadku wyszukania frazy z naciskiem na podane miasto, czyli np. ,,fryzjer Kielce”. W takiej sytuacji Google pomija lokalizacje i wyszukuje wyłącznie strony odpowiadające danemu zapytaniu.

agencja sem

 Wizytówki firm, które zawierają ciekawe zdjęcia oraz wirtualne spacery sprawiają, że 29% Internautów zostaje ich klientami!

Agencja SEO Kielce

agencja semlife

Jak wskazują statystyki około 70-80% użytkowników odrzuca płatne wyniki wyszukiwań, czyli reklamy z Google Ads i klika wyłącznie w wyniki organiczne. 

Agencja SEO Kielce

Jak dobierać słowa kluczowe?

Chcąc wypozycjonować swoją firmę lokalnie, warto stosować frazy kluczowe, które zawierają lokalizację, czyli np. wspomnianą nazwę miasta, w obrębie której Internauci poszukują danej usługi lub produktu. Optymalizacja treści pod kątem local SEO oraz rozbudowanie opisów kategorii i produktów o umiejętnie dobrane frazy kluczowe, które trafnie definiują rodzaj i zakres prowadzonej działalności to duża szansa na zaistnienie w sieci nawet dla niewielkich i nowopowstałych firm.

Zalety pozycjonowania lokalnego

Za największe korzyści płynące z pozycjonowania lokalnego można uznać:

  • poprawę widoczności strony w Google 
  • zwiększenie konwersji 
  • zyskanie nowych klientów
  • lepszą indeksację przez roboty 
  • większy i jakościowo lepszy ruch z wyszukiwarki

Chcesz zacząć pozycjonować swoją stronę internetową?

Skontaktuj się z Agencją SEO Kielce! Razem osiągniemy top5 w Google!

Pozycjonowanie, Google Ads, Fanpage Facebook