Kampania Google Ads

W dzisiejszych czasach szumu informacyjnego liczy się wyłącznie przyciągnięcie uwagi Internauty. W marketingu internetowym jest to połowa sukcesu. Według badań średni czas, jaki użytkownik spędza w Google wynosi 11 minut i 28 sekund.

Oznacza to, że właściciele sklepów i innych firm internetowych nie mają zbyt wiele czasu na prezentację swoich usług i asortymentu. Kampanie reklamowe Google Ads to zatem świetna metoda na pozyskanie klientów w Google w efektywny i zarazem efektowny sposób. 

Co można zyskać dzięki kampanii w Google Ads?

Kampania reklamowa Google Ads pozwala na:

 • dotarcie do szerokiego grona potencjalnych klientów, którzy wpisują w Google nazwy produktów lub usług, które są związane z Twoją branżą,
 • osiągnięcie większej widoczności w krótszym czasie, ponieważ Twoja reklama w Ads- ach będzie wyświetlała się na jednej z czterech pierwszych pozycji, które znajdują się nad wynikami organicznymi.
kampania google ads planowanie

Google Ads - skuteczność kampanii 

Warto skorzystać z Google Ads, aby zapewnić sobie większą konwersję i zyski ze sprzedaży swoich usług lub produktów — szczególnie w szczycie sezonu lub w razie, gdy organizujemy np. promocje, ponieważ szybko chcemy pozbyć się nadwyżek towarów.

Przykładowo, jeśli prowadzisz e-sklep z perfumami, a właśnie zbliżają się święta Bożego Narodzenia- Google Ads pomoże Ci zwiększyć ruch na stronie i dotrzeć do szerszego grona zdecydowanych e-konsumentów, którzy pragną sprawić swoim bliskim prezent w postaci ich ulubionego zapachu. 

Dzięki pozycjonowaniu w Google Ads masz gwarancję, że więcej osób kliknie link sponsorowany, przeniesie się na Twoją stronę i dokona zakupu. 

Reklama Google Ads — jak często się promować?

Nie ma konieczności organizować kilku kampanii w Ads-ach. Niemal każdy SEOwiec-profesjonalista potwierdza, że wystarczy jedna przemyślana i dobrze zorganizowana kampania Google Ads, aby stać się widocznym w sieci i przekonać do swoich usług większą liczbę odbiorców. 

Samodzielne korzystanie z Google Ads Manager

Co istotne, samodzielne zaplanowanie Kampanii Google Ads może być kłopotliwe, szczególnie dla osoby, która nie wie zbyt wiele o marketingu internetowym.

Radzimy więc, aby przeprowadzać Kampanię Google Ads wyłącznie przy wsparciu profesjonalnej agencji SEO.

google ads

Główne cele reklamy Google Ads

Każda kampania Google Ads jest uruchomiona w pewnej intencji.

Dzielimy je na np.:

 • sprzedaż produktów,
 • zdobycie większego ruchu na stronie,
 • wzrost sprzedaży,
 • zwiększenie świadomości marki,
 • promowanie firmy.

Typy Google Ads

W zależności od potrzeb Google pozwala na uruchomienie różnych kampanii Google Ads.
Są to m.in.:

 • kampanie w wyszukiwarce,
 • kampanie produktowe,
 • kampanie wideo,
 • kampanie wizualne.
jak zorganizowac kampanie w google ads

Chcesz trwałych efektów i widoczności w Google, która nie wygaśnie wraz z końcem reklamy Google Ads? Wybierz pozycjonowanie! Niektórzy błędnie utożsamiają SEO z kampaniami Google Ads. Wprawdzie, Kampania Google Ads może być tylko dodatkową usługą, która wspomaga pozycjonowanie — nigdy nie odwrotnie. 

Agencja SEO Kielce

Google Ads - kontakt

Dzięki kampanii Google Ads nie można uzyskać trwałych efektów, jak w przypadku systematycznej optymalizacji strony internetowej. 
Jednak reklama Google Ads w połączeniu z SEO przynosi znakomite rezultaty i pozwala na szybsze zdobycie przewagi konkurencyjnej.

Chcesz spróbować?

Pozycjonowanie, Google Ads, Fanpage Facebook