seo kielce

Czym jest architektura informacji? 

Nasza Agencja SEO Kielce skupia się nie tylko na technicznej optymalizacji sklepów internetowych, ale również na aspektach estetycznych. Z tego względu dbamy także o UX na stronach naszych Klientów.

Architektura informacji w serwisach internetowych

Architektura informacji na stronie polega na pogrupowaniu podstron w takich sposób, aby ich rozmieszczenie było klarowne, a nawigacja prosta i intuicyjna. Aby tego dokonać, stawiamy na minimalistyczne rozwiązania. Najpierw tworzymy profil potencjalnego klienta danego sklepu, po czym przechodzimy do zdefiniowania jego oczekiwań względem menu i innych funkcjonalności.

 

Architektura informacji UX

Gruntowna analiza pozwala nam na dokonanie zmian i poprawę architektury informacji sklepu internetowego zgodnie z User Experience

Jako architekci informacji staramy się wprowadzać właściwe i uzasadnione zmiany w obrębie interfejsu, tak aby Internauci mogli szybciej dokonywać zakupów na stronie. Uważamy, że proste rozwiązania są najskuteczniejsze, dlatego wdrażamy one-step checkout (wszystkie dane związane z zamówieniem znajdują się na jednej stronie), wyszukiwarkę produktów, stopkę z odnośnikami oraz osobne strony kategorii produktowych. Poza tym oferujemy też pisanie treści blogowych, a także przygotowywanie i rozsyłanie newslettera.

pozycjonowanie www

Jak dobieramy słowa kluczowe? 

Aby odnaleźć najtrafniejsze frazy kluczowe, które w najlepszy sposób opisują zakres działalności i asortyment danej Firmy korzystamy z wielu rozmaitych źródeł informacji.
Słowa kluczowe staramy się pozyskać przede wszystkim od Klienta, który doskonale zna swoją branżę i wie, jakich słów używają jego odbiorcy, którzy chcą np. znaleźć jego firmę lub produkt w internecie. Poza tym szukamy słów również w Senuto, czyli platformie, która jest prawdziwą skarbnicą wiedzy dla każdego SEOwca i copywritera. 

Inne programy, z których czerpiemy wiedzę to: 

 • KWFinder,
 • Google Search Console,
 • Raport wyszukiwanych haseł Google AdWords,
 • Trendy Google,
 • Answer the Public,
 • Ahrefs.

 

agencja seo
seo agencja kielce
sklepy internetowe seo
seo kielce pozycjonowanie
agencja sem i seo
ux

Typy słów kluczowych

Frazy zwykle dobieramy również ze względu na określone i najbardziej popularne rodzaje słów kluczowych. 

Najpopularniejsze z nich to: 

 • frazy long tail- to zapytania, które określają dany produkt, takie jak np. duży wiklinowy fotel bujany,
 • frazy lokalne- to wyrażenia, które wskazują daną lokalizację, np. województwo świętokrzyskie, Sandomierz,
 • frazy produktowe- to słowa, które dotyczą danego produktu wyprodukowanego przez daną firmę np. Ipad mini 6 gen.,
 • frazy informacyjne- to sformułowania, które użytkownicy wpisują w Google, aby uzyskać określone informacje na jakiś temat,
 • frazy zakupowe, czyli tzw. money keywords- to takie słowa kluczowe, dzięki którym dana firma może zachęcić użytkownika do zakupu danego produktu. 

Szukasz Agencji SEO, która zadba o architekturę informacji na Twojej stronie?

Skontaktuj się z nami! Mamy konkurencyjne ceny!

Pozycjonowanie, Google Ads, Fanpage Facebook