os. Kosmonautów 21, 61-642 Poznań +48 508 359 818

Najnowsze posty

7 praktycznych sposobów na zwiększenie sprzedaży w Internecie
7 praktycznych sposobów na zwiększenie sprzedaży w Internecie

28 November, 2018 by Administrator

Zainwestowałeś w płatne reklamy,...

Google Analytics - niezbędny pomocnik sprzedaży internetowej
Google Analytics - niezbędny pomocnik sprzedaży internetowej

25 November, 2018 by Administrator

Siła liczb Statystyki, które dotyczą firmy,...

Jak prawidłowo zainstalować Piksel Facebooka?
Jak prawidłowo zainstalować Piksel Facebooka?

20 November, 2018 by Administrator

Prowadzenie działań reklamowych oraz...

View all blog entries →

Archiwum Bloga

Jak zacząć reklamować się na Facebooku

Posted on 3 November, 2018 by Administrator

Jak zacząć reklamować się na Facebooku

Od lat z Internetu codziennie korzysta ogromna liczba ludzi. Zaczęło to skłaniać firmy do zakładania stron internetowych i promowania w ten sposób swoich produktów czy usług. Dziś chyba nie ma już firmy, która nie miałaby nie tylko swojej strony internetowej, ale także stron na portalach społecznościowych, a przede wszystkim na Facebooku. Czym jest Facebook i jak zacząć się reklamować na Facebooku?

Czym jest Facebook

Facebook to największy portal społecznościowy z wszystkich istniejących. Korzysta z niego najwięcej ludzi na całym świecie. Początkowo zamysł twórcy tego portalu był taki, że miało to być miejsce gdzie można komunikować się z innymi, utrzymać kontakt i znajomości, choćby szkolne i poznawać nowych ludzi. Wraz z szybkim rozwojem internetu, Facebook również rozwinął się do tego stopnia, że stał się wręcz nieodłączną częścią pracy wielu ludzi i firm. Stał się bowiem jednym z elementów marketingu internetowego. Dlaczego firmy tak chętnie korzystają z Facebooka? Przede wszystkim z powodu ogromnej liczby korzystających z niego ludzi, co daje możliwość dotarcia do nich i zdobywania potencjalnych klientów. Ponadto Facebook stworzył możliwości do skutecznego promowania się. Oprócz prywatnych profili, daje możliwość zakładania stron, a na stronach natomiast można korzystać z płatnych reklam. 

Jak zacząć reklamować się na Facebooku

Reklamowanie się na Facebooku jest bardzo proste. Najpierw jednak trzeba założyć stronę dla swojej firmy i regularnie publikować ciekawe, dotyczące firmy treści. Następnie można zacząć się reklamować. Reklamy na Facebooku są oczywiście płatne, więc zanim się zacznie z nich korzystać, należy ustalić budżet jaki jest się w stanie na nie przeznaczyć. Reklamować można zarówno stronę, jak i pojedyncze wpisy. Reklamowanie pojedynczych wpisów kosztuje już od 3-5 zł za jeden dzień. Natomiast reklamowanie całej strony wiąże się ze zdecydowanie większymi kosztami. Stworzenie reklamy to kilka prostych kroków:

  • ustawienie grupy odbiorców - im szersza jest grupa odbiorców, tym koszty będą wyższe;
  • ustawienie czasu trwania - można się reklamować przez 1 dzień, tydzień lub dwa tygodnie. Im dłuższy czas reklamowania, tym większe będą koszty;
  • ustawienie metody płatności - płatności można dokonywać na 3 sposoby, a mianowicie za pomocą karty debetowej (trzeba podać dane karty), przez PayPal lub za pomocą kuponu reklamowego Facebooka. Przy płatności kartą opłaty są pobierane w ostatni dzień miesiąca lub po wydaniu określonej kwoty;
  • zatwierdzenie reklamy - Po zatwierdzeniu trzeba poczekać aż Facebook zaakceptuje reklamę.

Poza płatnymi reklamami można także wykorzystać swoją bazę znajomych na Facebooku. Można udostępniać swoje posty w różnych miejscach na Facebooku oraz prosić swoich znajomych i klientów o udostępnianie na swoich profilach i zachęcanie swoich znajomych do udostępniania dalej. 


New portfolio entries

Administrator has not posted any works.