os. Kosmonautów 21, 61-642 Poznań +48 508 359 818

Najnowsze posty

7 praktycznych sposobów na zwiększenie sprzedaży w Internecie
7 praktycznych sposobów na zwiększenie sprzedaży w Internecie

28 November, 2018 by Administrator

Zainwestowałeś w płatne reklamy,...

Google Analytics - niezbędny pomocnik sprzedaży internetowej
Google Analytics - niezbędny pomocnik sprzedaży internetowej

25 November, 2018 by Administrator

Siła liczb Statystyki, które dotyczą firmy,...

Jak prawidłowo zainstalować Piksel Facebooka?
Jak prawidłowo zainstalować Piksel Facebooka?

20 November, 2018 by Administrator

Prowadzenie działań reklamowych oraz...

View all blog entries →

Archiwum Bloga

Dlaczego SEO jest takie istotne

Posted on 14 October, 2018 by Administrator

Dlaczego SEO jest takie istotne

Odpowiednie pozycjonowanie strony jest niezwykle istotną kwestią. SEO, czyli optymalizowanie strony dla wyszukiwarek może zapewnić nam ogromną popularność i zyski. Dlaczego? Sprawdźmy

SEO przyciąga klientów

Im wyższa nasza pozycja w wyszukiwarce, tym łatwiej nas znaleźć. Ogromna ilość osób szukanie usług czy produktów rozpoczyna od wpisania odpowiedniej frazy w (najczęściej) Google. Im wyżej będziemy w wynikach wyszukiwani tym większa szansa, że ktoś do nas trafi. A jakie będą korzyści większej ilości klientów, to nie trzeba chyba mówić.

Większy ruch = większy zysk

Ale powiemy. Im większy ruch na stronie tym większy zysk. Niezależnie od tego czy na stronie oferowane są jakieś usługi czy zarabia ona z reklam. Im więcej osób wejdzie i rzuci okiem na to co się tam dzieje, tym więcej pieniędzy w kieszeni administratora.

Zaufanie klientów

Dzięki wyższej pozycji w wyszukiwarkach jesteśmy bardziej rozpoznawani. Im większa rozpoznawalność tym łatwiej o promocję swoich treści i artykułów eksperckich. Jeśli będą one popularne i wysokiej jakości to firma zyska duży rozgłos i popularność, a także będzie uznawana za bardziej profesjonalną, co z pewnością zwiększy jej wiarygodność i zaufanie wśród klientów.

Koszty i zyski

Dobre pozycjonowanie strony nie musi być wcale takie drogie. Wystarczy zastosować odpowiednią strategię i wszystko pójdzie szybko i sprawnie. Należy tylko pamiętać, że konkurencja nie śpi i musimy cały czas o pozycję, gdyż utrzymanie jej może nie być aż takie proste. Umiejętne przewidywanie ruchów konkurencji to sposób na sukces.

 

Jeśli nie miałeś nigdy do czynienia z optymalizacją stron internetowych pod kątem wyszukiwarek, to być może znaczenie słowa SEO jest ci zupełnie nie znane. Definicje SEO różnią się od siebie i są zależne od działań nad stroną internetową. Celem jego stosowania jest osiągniecie jak najwyższego miejsca w pozycji wyszukiwania. 

Słowo SEO jest skrótem od angielskiego Search Engine Optymization. Od momentu swojego powstania SEO nieustannie się rozwija. Początki jego stosowania to wykorzystywanie płatnych linków i umieszczanie dużej ilości słów na stronie. To już należy do przeszłości. Były to niedozwolone techniki na zwiększenie popularności strony i Google bardzo szybko, to wychwyciło. Pojawiły się specjalne algorytmy, dzięki którym takie działania nie mają racji bytu. Stosowanie tego rodzaju technik skutkowało w ostateczności wykluczeniem strony z indeksowania. 

Obecnie SEO, to cały szereg czynności mających wpływ na pozycję strony w wyszukiwarce. Obejmują one między innymi optymalizację strony pod smartfony i inne urządzenia przenośne. Zmieniają się trendy, wraz z nim zmienia się SEO. Obecnie jednym z częstych wyszukiwań jest wyszukiwanie głosowe. Daje to szereg nowych możliwości. Przezorni przedsiębiorcy przy planowaniu strategii SEO powinni zwrócić uwagę na te nowe aspekty. W opracowywanej strategii warto również zaplanować założenie Wizytówki Google Moja Firma i dodanie firmy do Mapy Google. Te działania będą miały znaczący wpływ na skuteczniejszą strategię SEO na dzień dzisiejszy. 


New portfolio entries

Administrator has not posted any works.