os. Kosmonautów 21, 61-642 Poznań +48 508 359 818

Najnowsze posty

7 praktycznych sposobów na zwiększenie sprzedaży w Internecie
7 praktycznych sposobów na zwiększenie sprzedaży w Internecie

28 November, 2018 by Administrator

Zainwestowałeś w płatne reklamy,...

Google Analytics - niezbędny pomocnik sprzedaży internetowej
Google Analytics - niezbędny pomocnik sprzedaży internetowej

25 November, 2018 by Administrator

Siła liczb Statystyki, które dotyczą firmy,...

Jak prawidłowo zainstalować Piksel Facebooka?
Jak prawidłowo zainstalować Piksel Facebooka?

20 November, 2018 by Administrator

Prowadzenie działań reklamowych oraz...

View all blog entries →

Archiwum Bloga

Potęga Social Media

Posted on 13 October, 2018 by Administrator

Potęga Social Media

Social media kreują nasz świat.

Chociaż jeszcze kilkanaście lat temu byłoby to nie do pomyślenia, to w dzisiejszych czasach większość z nas jest już w pełni świadoma tego, jak wielką potęgą stały się social media. Nie tylko są miejscem w sieci, gdzie dzielimy się naszymi przeżyciami czy zdjęciami z wakacji. Stanowią strukturę o wiele bardziej złożoną. W subtelny sposób budowały swoją pozycję w naszych świadomościach do tego stopnia, iż na dzień dzisiejszy nie będzie zbyt odważnym stwierdzeniem, że social media kreują naszą rzeczywistość.

O ile ktoś może nie zgodzić się z powyższym stwierdzeniem, bo przecież taki Facebook czy Twitter nie zmienia tego co dzieje się na świecie, to na pewno nie będzie w stanie zaprzeczyć temu, że ten sam Facebook i Twitter zmieniają to, w jaki  sposób my na świat patrzymy. Influencerzy, trendsetterzy  i wiele innych pozycji społecznych powoli uznawanych za pełnoprawne zawody wyłoniły się właśnie dzięki social mediom. Natomiast rolą tego typu zajęć jest właśnie nic innego, jak uczenie innych, w jaki sposób postrzegać świat. Jak się ubierać, jak oceniać, co sądzić o wydarzeniach dookoła nas.

Nie jest jedyną rolą social mediów to, co zostało wspomniane powyżej. Warto też pamiętać o tym, że social media przyczyniły się do stworzenia czegoś, co nazwać możemy globalną wioską. Informacje z całego świata, spływają do nas w ułamku sekundy a nasi znajomi mogą nas jednocześnie widzieć i słyszeć, dzięki wbudowanym komunikatorom. Znamy pogodę na całym świecie oraz co ciekawego dzieje się w naszym otoczeniu. Taką siłą są dziś social media.

social media

Media społecznościowe wykorzystywane są w celach marketingowych. Ten rodzaj marketingu nazywany jest marketingiem w social mediach. Do popularnych serwisów społecznościowych zaliczane są między innymi, takie serwisy jak: Facebook, Twitter, Linkedin, Google +, Snapchat, Yelp, Godenline. Jakie są największe zalety prowadzenia kampanii marketingowej w mediach społecznościowych?

Portale społecznościowe są wszechobecne, bardzo łatwo do nich dotrzeć. Celem każdej osoby, która zajmuje się marketingiem jest dotarcie do jak największej liczby odbiorców. Social media są kanałem komunikowania się z nieograniczoną ilością potencjalnych klientów. Pozytywna opinia wystawiona na jednym z portali społecznościowych, błyskawicznie dociera do setek użytkowników. Tak szybki i szeroki przekaz informacji, jest niemożliwy podczas opinii przekazywanych ustnie. Co więcej, jedni odbiorcy przekazują informację kolejny, a ci kolejnym i tak tworzy się ogromna sieć ludzi, do których informacja dotarła. 

Działania social media umożliwiają również nawiązywanie szybkich kontaktów ze swoimi klientami. Błyskawicznie odpowiesz na zadane pytanie, odpowiesz na wpis z zapytaniem o daną usługę. Działania w social media można połączyć z publikowaniem treści na stronie internetowej. Marketing social media nie wymaga wielu nakładów. Jest to jeden z najtańszych sposobów na to, aby dotrzeć do tak dużej liczby odbiorców. Na co dzień, z różnego rodzaju serwisów społecznościowych, w naszym kraju korzysta niemal 80 procent internautów. 


New portfolio entries

Administrator has not posted any works.